TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA
Terapia polega na delikatnej manipulacji i uciskaniu punktów w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej oraz kości krzyżowej. Następuje rozluźnienie struktur łączno-tkankowych, których napięcie może powodować zaburzenia zdrowotne zarówno emocjonalne jak i somatyczne. Pozwala poprawić ruchomość kości czaszki, zrównoważyć system nerwowy oraz normalizować przepływ płynu mózgowo- rdzeniowego. Prowadzi to do równowagi fizyczno – emocjonalnej człowieka.
Terapia czaszkowo-krzyżowa pomocna jest przy:
bóle i zawroty głowy, migreny,
bóle kręgosłupa, rwa kulszowa
bolesne napięcia barków, bóle oczu
zapalenie ucha, zapalenie zatok, bóle w stawie skroniowo- żuchwowym
lęki, depresja, autyzm, Zespół Aspergera
nadpobudliwość, kłopoty z nauką, koncentracją
INDYWIDUALNA TERAPIA WAD POSTAWY
Najczęściej spotykanym problemem u dzieci są wady postawy. Dlaczego warto zbadać dziecko u fizjoterapeuty? Dlatego, że prawidłowa ocena ewentualnych wad postawy wymaga fachowej wiedzy. Każdy z nas zbudowany jest inaczej, a to znacząco utrudnia rzetelną ocenę. Zlekceważenie choćby najdrobniejszych wad w ich początkowej fazie może powoli, acz nieuchronnie doprowadzić do zmian niemal nieodwracalnych. Warto temu przeciwdziałać.
Wbrew pozorom oznacza nie tylko skrzywienia w obrębie kręgosłupa ale także inne odchylenia od normy w obrębie tułowia, bioder, kolan czy stóp małego człowieka, jak również narządów wewnętrznych jako konsekwencja tych zmian w narządzie ruchu. Zaburzenia, które nie zostaną odpowiednio wcześnie rozpoznane, mogą nieść za sobą wiele konsekwencji w postaci niemal nieodwracalnych zmian.
Zakres usług:
Skolioza
Plecy płaskie, wklęsłę lub okrągłe
klatka kurza/lejkowata
Kolana szpotawe lub koślawe
płaskostopie, stopa nadmiernie wydrążona
stopa płasko-koślawa, stopa szpotawa
Słabe lub wzmożone napięcie posturalne
Wydęty brzuch, otyłość
REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA
Związana jest z wszelkimi urazami aparatu narządu ruchu w obrębie kości, stawów oraz tkanek miękkich. To leczenie dolegliwości bólowych i dysfunkcji stawów, ścięgien i mięśni wynikających zarówno z przeciążeń jak i urazów, obejmuje: fizjoterapię pourazową, przedoperacyjną i pooperacyjną.
Terapia ma na celu przywrócenie pełnej sprawności, jej późniejsze utrzymanie oraz prewencję przed nawrotem urazu. Zawiera pełną diagnostykę pacjenta, kompleksową terapię, w skład w której wchodzą, terapia manualna jak i zindywidualizowany program ćwiczeń mający na celu pełny powrót do codziennych aktywności a także do swojej dyscypliny sportu.
Zakres usług:
bóle kręgosłupa, ból przewlekły i ostry
dyskopatia
schorzenia ortopedyczne (złamanie, skręcenie, naderwanie mięśnia, uszkodzenie struktur stawowych)
pacjenci pooperacyjni (rekonstrukcja ACL, szycie łąkotki, zespolenie złamania, endoprotezoplastyka)
pacjenci przedoperacyjni – przygotowanie do zabiegu, nauka wzorców ruchowych, przywrócenie prawidłowej funkcji narządu ruchu
sportowcy
stany pourazowe i przeciążeniowe
cieśnia nadgarstka, łokieć tenisisty/golfisty
FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA
Terapia uroginekologiczna związana jest z leczeniem dysfunkcji w obrębie mięśni dna miednicy, najczęściej z problemem nietrzymania moczu. Problem ten zazwyczaj dotyka kobiety w okresie ciąży, poporodowym oraz pomenopauzalnym. Udając się na wizytę do fizjoterapeutki uroginekologicznej pacjentki zyskują nie tylko zdrowie, ale także większą świadomość swojego ciała. Podczas wizyty uczymy się prawidłowej postawy ciała, toru oddechowego, odpowiednich ćwiczeń dostosowanych indywidualnie do potrzeb pacjentki, edukujemy się, jak w sposób prawidłowy aktywować mięśnie dna miednicy. Fizjoterapeutka przygotowuje także zestaw ćwiczeń dla pacjentki, które może wykonywać samodzielnie w domu. Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się szeroko pojętą terapią oraz profilaktyką zdrowia kobiet.
Zakres usług:
Kontakt telefoniczny:
+48 509534561
Kontakt on-line: fitmedkp@o2.pl
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.